PEELING MIGDAŁOWY to zabieg, który rozwiązuje wiele problemów. Działa przeciwzmarszczkowo, rozjaśniająco i antybakteryjnie. Ma też działanie keratolityczne – złuszczające. Kwas migdałowy, w porównaniu z innymi kwasami działa w sposób powolny i delikatny, dzięki czemu jest odpowiedni dla osób o skórze wrażliwej. Nie jest fotouczulający, dzięki temu możemy wykonywać go przez cały rok.
Zabieg kwasem migdałowym składa się z trzech etapów. Pierwszy polega na dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry. Następnie kwas aplikowany jest na skórę i w razie konieczności jest wmasowywany. Po kilku-kilkunastu minutach preparat zostaje zmyty z twarzy. Ostatni etap to nałożenie łagodzącego kremu lub maseczki.
Całość trwa około 30 minut. Zabieg jest bezbolesny, praktycznie nieodczuwalny. Bezpośrednio po zabiegu odczuwane jest napięcie i wygładzenie skóry. Po zabiegu skóra nie łuszczy się, w związku z czym można od razu wrócić do normalnej aktywności.
Peeling migdałowy można wykonywać również latem, pamiętając o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej.
Już po pierwszym zabiegu widać wyraźne zmniejszenie wydzielania sebum. Działanie antybakteryjne minimalizuje powstawanie zaskórników i stanów zapalnych. Zabieg poprawia ogólną kondycję skóry, pobudza procesy odnowy komórkowej i odbudowy włókien kolagenowych.
Poprawia i ujednolica koloryt, a także spłyca drobne zmarszczki.
By uzyskać zamierzony efekt zaleca się wykonanie serii 5-6 zabiegów, w odstępach 7-10 dniowych.
Peeling kwasem migdałowym nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania.
Po zabiegu kwasem migdałowym należy stosować krem z filtrem UV i unikać słońca. Nie zaleca się również korzystania z basenu i sauny. Odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa pomoże wzmocnić efekty zabiegu.
Przed zabiegiem peelingu kwasem migdałowym można wykonać peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazję korundową.