Każdy zabieg medycyny estetycznej poprzedza konsultacja lekarska. To czas na ocenę stanu skóry pacjenta i poznanie jego oczekiwań.
Przed zabiegiem lekarz pobiera pacjentowi krew (około 5-10 ml). Probówka z krwią umieszczana jest w specjalnej wirówce. W wyniku wirowania otrzymuje się oddzielone od krwi osocze, które może być podane pacjentowi.
Preparat podawany jest w formie licznych iniekcji, w różne obszary, w zależności od problemu. Osocze bogatopłytkowe możemy wstrzykiwać:
– w skórę twarzy, również w delikatną okolicę oczu i ust oraz w te miejsca, które są najbardziej narażone na oznaki starzenia
– skórę szyi i dekoltu
– skórę dłoni
– owłosioną skórę głowy
Głębokość podawania osocza jest różna, w zależności od efektu jaki chce osiągnąć pacjent.
Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut (w zależności od obszaru). Bolesność w dużym stopniu redukuje podanie miejscowego preparatu znieczulającego (przed zabiegiem).
Zabieg jest idealny dla osób wymagających, które cenią preparaty pochodzenia naturalnego, lub z powodu uczuleń czy alergii nie mogą korzystać z innych preparatów.
Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym podaje się również dla przyspieszenia regeneracji skóry po różnych zabiegach chirurgii plastycznej czy zabiegach laserowych.